آلفا افزار
About Alpha Afzaar Inc.

Established in 1976, Alpha Afzaar Inc., is the leading engineering and tenchnical software solution provider in Iran. Our software engineering experts provide professional support and training services on Plant Design and CAD/CAM/CAE systems to major EPCs and Owner/Operators, particularly within Oil, Gas, Petrochemical, Power and Manufacturing industries. Alpha Afzaar Services Division provides Document Scanning Services, both on-site at client locations and also it`s own offices in Tehran.


تاریخچه فعالیت های شرکت آلفاافزار را می توان به چند دوره تقسیم کرد. در سالهای اولیه و پیش از انقلاب اسلامی ایران تا اواخر دهه 50 ، واردات شیرآلات تجهیزات صنایع انرژی و طراحی و اجرای سیستمهای Irrigation و سپس طراحی و اجرای سیستمهای Piping در گازرسانی در دستور کار شرکت قرار داشت. از ابتدای دهه 60 و به واسطه تخصص های جدید مدیران، فعالیتهای شرکت در زمینه های فن آوری اطلاعات (IT) و با ارائه خدمات انتقال بانکهای اطلاعاتی کامپیوترهای مین فریم و مینی به محیط میکروکامپیوترهای IBM و سپس واردات میکرو کامپیوترهای مونتاژ شده و بسته های نرم افزاری سازگار با کامپیوترهای IBM PC با امکانات فارسی دنبال گردید.

از همان سالهای ابتدایی دهه 60 توافقات اصلی مابین اعضای هیئت مدیره - آقایان حشمتی در رابطه با زمینه های فعالیت، فرهنگ و اعتقادات کاری و اهداف بلند مدت حاصل گردید که تا به امروز نیز پا برجا مانده است. از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:با توجه به سیاست پیشرو بودن و نوآوری های مستمر، آلفا افزاربرای اولین بار بسیاری از تجهیزات سخت افزاری و بسته های نرم افزاری و سیستمهای کاربردی را به صنایع کشور معرفی و به کارگیری از آنها را فراگیر نمود. به بخشی از این فعالیتها در زیر اشاره شده است: